Рина Ловко привносить японський мінімалізм у типовий житловий будинок у Києві.

Український архітектор Ріна Ловко представляє новий проект "Ночка" -
квартира площею 78 квадратних метрів залита денним світлом у типовому будинку
комплекс в Києві.

Спочатку житло було повне непотрібних дверей, темних кутів і було розділено важкою стіною посередині. Архітектор вирішила знести всі стіни і зібрати нове місце з нуля, не привязуючись до початкового плану, запропонованого забудовником.

Обмежений невеликою площею, цей проект передбачав складні розрахунки, незвичайні
методи планування з метою максимального використання простору без його завантаження непотрібними ящиками і пилозбірниками.

У квартирі для однієї людини є приміщення для зберігання інвентарю, пральня
з сушильною машиною, фільтрами для питної води, і всім необхідним обладнання для комфортного життя.

Оскільки клієнт вирішив мати санвузол і туалет окремо, то Архітектор з особливою увагою розробив ванну кімнату. В результаті ванна, розташована біля вікна, просочена при денному світлі, що є досить незвично для типового квартирного плану в Києві.

Душова зона розташована до вікна, тому щоранку клієнт може насолоджуватися видом на місто. Ванна кімната обладнана розсувними дзеркальними дверима Rimadesio.
Світло з ванної кімнати підсвічує зону вітальні і прикрашає північну частину квартири.
Компактна кухня поєднана з вітальнею та розміщена в імпровізованій ніші.

Зрештою, тільки дві двері залишилися у всій квартирі - в туалеті і біля входу, не залишаючи темних кутів у просторі. Гардероб можна використовувати як з вхідного приміщення, так і зі спальні, візуально розділяючи спальню і коридор.

Для розширення простору візуально архітектор використав багато дзеркал в квартирі. Наприклад, у L-подібному коридорі відображається дзеркальний кут гардеробу і робить простір квадратним. Враховуючи низьку стелю в будівлі, найбільший виклик було
розробити систему вентиляції. Але опускаючи стелю тільки в роздягальні архітектор вирішила цю проблему.

Побудова багатофункціональної стіни у вітальні дозволила встановити систему кондиціонування повітря, біо-камін, домашнє кіно та звукове обладнання, проектор, приховані шафи та динамічне підсвічування в одному місці. Головне світло в квартирі - це Deltalight.

У проекті представлені тільки натуральні матеріали. Шафи оздоблені дубовим шпоном, скляну гардеробну вітрину, дерев'яне ліжко з полицями виготовляли. Вітраж у ванній кімнаті був створений за участі Анни Круть.

Диван Artnova має різні варіанти компонування і переміщення подушок навколо – так його
можна легко перетворити на гостьове ліжко. Кухня була зроблена на замовлення
Modulnova, стільці Menu.

Nochka

Місто: Київ
Тип: Житло
Площа: 78 кв
Рік: 2018
Дизайн: Ріна Ловко
Фото: Олексій Янченков