Gallerist's apartment
Команда: Rina Lovko Design Studio
Місто: Київ
Площа: 56м2
Рік: 2023
Фото: Євгеній Авраменко
Завдання, яке отримала команда — перетворити апартаменти, розташовані у багатоповерховому будинку в центрі Києва, на резиденцію галериста. Нашою метою було створити простір, не перенасичений акцентами, який слугував би ідеальним тлом для експозицій, і в якому було б зручно мешкати протягом нетривалого часу, працювати та відновлювати сили під час візитів у місто.
Власник не мешкає в апартаментах постійно. Попри це, його бажанням було мати повноцінне робоче місце і кімнату для відпочинку, функціональну кухню, гардеробну зону та опції для догляду за одягом. Особлива деталь у вішлісті — окрема ванна, яка мала розташуватися у спальній кімнаті.
Проєкт
Апартаменти розділені на передпокій, об'єднану вітальню-кухню, ізольовану спальню з окремою секцією для зберігання речей. Розсувні двері у спальню допомагають більш ефективно користуватися простором. Вхід до санвузла можливий як із коридору, так і зі спальної кімнати.

Нам не хотілося опускати рівень стелі, її вирішено було залишити бетонною без додаткового оздоблення. Тому електричну проводку зробили відкритою та переосмислили розташування систем кондиціювання та вентиляції — доступ до управління ними облаштований у шафі. Для кухні використовується плита із вбудованою витяжкою. Також були інстальовані пласкі вертикальні радіатори.
Концепт
Ми усвідомлено використали приємні на дотик фактури природно зістареного дерева для об'єктів, з якими власник взаємодіє найчастіше.
Акцентним матеріалом, що об'єднує весь простір, виступає деревина. Ми усвідомлено використали приємні на дотик фактури природно зістареного дерева для об'єктів, з якими власники взаємодіють найчастіше. Майже всі меблі, використані у просторі — табурет у передпокої, кухонна стільниця і столик біля дивану у вітальні, лава та куб біля ліжка у спальні, полиці для книг та для зберігання речей у гардеробній — виготовлені за нашими кресленнями спеціально для проєкту.
Bespoke
Головними «дійовими особами» у приміщенні виступають власник і твори мистецтва, які він вивчає. Приміщення є порівняно невеликим, це додатково мотивувало раціонально використати метри та не обтяжувати простір складним плануванням. Вікна виходять на одну сторону, з них відкривається вид на історичні вулиці міста.
Об'єкт
Наразі в проєкті представлені 3 роботи українських художників - 2 картини та скульптура
Дошки, використані для підлоги в апартаментах, в минулому вкривали стіни зерносховища. Саме тому ви можете помітити різну ширину фрагментів і особливі текстури. Деревина, якій близько сімдесяти років, була оброблена у техніці брашування. Щоб підкреслити особливості поверхні, ми вручну затеплили колір дощок, поєднуючи кілька тонів світлої та сірої фарби, і додатково попрацювали з верхнім шаром.
Підлога
Дизайн створювався для чоловіка, тож у виборі колірної гами ми зупинилися на прохолодних сірих відтінках. Настрій приміщення легко змінювати, додаючи нові центри уваги та деталі, до того ж тут з'являтимуться мистецькі твори різних авторів.

Зараз це три роботи українських митців: живопис «Білий рельєф» Миколи Кривенка та «Бузок» Олександра Бабака, скульптура «Портрет» авторства Назара Білика. Стіни простору вручну вкриті фарбою з додаванням кварцового піску, який додає особливої фактурності поверхням і глибини сприйняття кольору.
Дизайн
Для оздоблення стін та підлоги використане світле мікроцементне покриття. Завдяки цьому створюється ефект безшовного простору, що огортає. Ця думка продовжується у виборі решти атрибутів.

Стінна шафа для зберігання косметики зовні вкрита таким самим мікроцементом і приховує дзеркало, колір окремого умивальника зі штучного каменю перегукується з відтінком стін. Душову секцію організовано на одному рівні з підлогою. Контрастними елементами виступають хромовані змішувачі та фурнітура матового чорного кольору.
Ванна кімната
Нами були використані світильники класичного дизайну 1975 року, виготовлені з тонованої сталі
Previous project
Designed by sashaorlove
© 2023 Rina Lovko Studio - Credits